VLORA

Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e djeshme deri në mesnatë në jug të Shqipërisë.

Sipas të dhënave, epiqendra e lëkundjeve ka qenë ka qenë në gadishullin e Karaburunit. Lëkundja më e fortë ka qenë me magnitudë 3.5 ndërsa të tjerat më të lehta.

Tërmetet kanë filluar nga ora 21:18 e orës lokale për të përfunduar në orën 22:02. Lëkundjet janë ndier nga banorët e zonës afër, në Orikum teksa nuk raportohet për dëme në njerëz por as dëme materiale.

A13745e0 04a0 4fe3 846e E49b6efdbc92
A13745e0 04a0 4fe3 846e E49b6efdbc9
A9a3dcb9 4417 42b7 B042 D523e9f9b94a
A9a3dcb9 4417 42b7 B042 D523e9f9b94a

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: