Drejtuesit e B.Dortmund nuk e kanë pritur mirë humbjen e thellë 1-5 të pësuar në shtëpi nga Stuttgart. Pa mbushur ende 24 orë, Lucien Favre është shkarkuar nga stoli i verdhezinjve. Edin Terzic, aktualisht zëvendës trajner i Dortmund, do të marrë drejtimin e ekipit deri në fund të sezonit.

0 Rzcfow4yqrxkkn2j
0 Rzcfow4yqrxkkn2j

Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, trajneri i ri i Dortmund do të jetë Marco Rose, aktualisht trajner i Borussia Monchengladbach, me të cilin kanë gjetur akordin paraprak.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: