KOSOVA

Policia e Kosovës ka ndaluar 78 persona në 24 orët e fundit në të gjitha komunat e Kosovës pasi shkelën kufizimin e orarit të lëvizjes

Kosova ka vendos ur një orar policor lëvizjeje nga ora 6:00 deri në 17:00 por që thyhet ende nga disa qytetarë.

Ata kishin dalë pa ndonjë arsye në intervalin kohor kur ndalohet lëvizja e qytetarëve dhe Policia i ka arrestuar.

Kryesisht rastet e shënuara janë në komunën e Prishtinës,  ku janë arrestuar 67 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb