Ish-ambasadori shqiptar në SHBA, Fatos Tarifa i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka deklaruar se politika e jashtme amerikane nuk ndryshon me President të ri.

Ai ka sqaruar se politika e jashtme amerikane shkon gjithmonë pas interesave kombëtare dhe jo se ndryshoi Presidenti.

Për të ky është i vetmi parim që nuk mund të kompromentohet në politikën e jashtme amerikane.

‘’Politika e jashtme e Amerikës, që e sundon globin, nuk ka nivel, nuk ndryshon prej Presidentit, sepse nuk ndryshojnë interesat amerikane. Funksionojnë me interesa kombëtare. Një zotëri që ju e njihni, thoshte se është i vetmi parim që nuk mund të kompromentohet. Ideologji po. ‘’- tha Tarifa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb