PORTUGALI-Gjatë ‘Big waves award’ sëfristi gjerman Sebastian Steudtner është filmuar teksa kalonte një dallgë 18 metra të lartë.

Një videon e Nuno Dias, që po bën xhiro në web, duket Steudtner në momentin e kalimit të dallgës gjigande, por sipas tij ka qenë vetëm çështje fati: ‘U gjeta në momentin e duhur dhe në vendin e duhur’.

Big wave award, që këtë vit zhvillohet në Prais do Norte (Portugali) është një garë për sërfistë nga e gjithë bota, që mbahet në fillim të stinës së ‘big waves’, dallgëve të mëdha, një stinë që duket se ka filluar më së miri. (da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb