Në përfundim të Asmblesë Kombëtare të Partisë Socialiste ku kryeministri Rama njoftoi nisjen e procesit të zgjedhjeve të brendshme duke filluar nga shtatori, por edhe disa ndryshime në poste, shohim disa prej figurave më të rëndësishme të dalin nga mbledhja.

Në sy të bie, Blerina Gjylameti, e cila pavarësisht se ka lënë drejtimin e Qarkut të Tiranës, ka marrë në dorëzim një tjetër post të rëndësishëm siç është drejtimi i sekretariatit për dixhitalizimin.

E qeshur është parë edhe ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, e cila la Qarkun e Lezhës për të drejtuar burimet njerëzore të PS. Po ashtu të gëzur duken edhe Lleshaj e Spiropali për detyrat me peshë të ngarkuara nga Rama.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb