Cristiano Ronaldo dëshironte transferimin tek Manchester City. Sipas “Goal.com”, portugezi ishte gati për kalim në “Etihad Stadium”.

Pep Guardiola gjithashtu e donte transferimin e Ronaldos, por problemi qëndronte diku tjetër.

Manchester City nuk po shiste dot një nga sulmuesit. Klubi u përpoq të shiste një prej Bernardo Silvës, Gabriel Jesus apo Riyad Mahrez.
Më pas thirrja nga Manchester United ndryshoi gjithçka dhe Ronaldo përfundoi në “Old Trafford”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb