Presidenti i ”Hysenbelliu Group”, Irfan Hysenbelliu ka marrë pjesë në natën e parë të Festës së Birrës Korça.

Z.Hysenbelliu thotë se pjesëmarrja vit pas viti në Festë rritet me 30% dhe kjo është parë edhe këtë vit me një pjesëmarrje shumë më të madhe se vitet e mëparshme.

Presidenti Hysenbelliu thekson se shqiptarët dhe korçarët kanë fituar traditën kurse Korça turizmin me këtë festë teksa premton se tradita do të vijojë.

‘’Shqiptarët dhe korçarët kanë fituar traditën. Kjo është kthyer në traditë e sa vjen e rritet. Pjesëmarrja ëshët shumë më e madhe këtë vit, çdo cit rritet 30%. Korça fiton dhe për turizmin, shumë shtëpi kanë hapur korçarët për të qëndruar dhe festuar këtë festë. Kjo është kthyer në festë të traditës, nuk merr pjesë vetëm Birra Korça pjesë, Birra Tirana, Elbar, Heineken, Nikshiqi, Stella. Festa e Birrave. Kjo traditë do të vijojë, e të duam ne nuk e ndalojmë, nuk na lejojnë qytetarët.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Vitet që kaluam ishte shumë i vështirë, vit që shqiptarët dhe bota e vuajtën. Jeta është e tillë që duhet ta përballojmë dhe tani jeta vahzdon duke qenë njerëzit të gëzuar. Gëzuar! Dua të them që natën e parë erdhëm bashkë me mikun tim Balla, jemi shumë miq me njëri-tjetrin, s’ka lidhje me lidhjet politike, kemi lidhje familjare. E vlerësoj që erdhi mori pjesë në këtë festë.’’- tha z.Hysenbelliu.

Z.Hysenbelliu ka qenë nën shoqërinë e z.Taulant Balla i cili merr pjesë për herë të parë në Festën e Birrës Korça.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb