Presidenti rus, Vladimir Putin u zhyt në ujërat e akullta të një pishine në formë kryqi për të festuar Epifaninë.

Televizioni shtetëror rus transmetoi videon, e cila tregon Putinin duke u zhytur në ujë dhe më pas duke zhytur kryqin e tij tre herë ndërsa termometri lexonte -14 gradë Celsius. 

“Presidenti rus po ndjek traditën,” tha Dmitry Peshkov, një zëdhënës i Rusisë, ndërsa Rusia ndoqi shembullin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: