Kryesia e PD ka miratuar emrat e kandidatëve në primare për 18 Bashki. Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacione Elektorale, gjatë këtyre ditëve mori në shqyrtim të gjithë dokumentacionin e ardhur, për kandidatët e propozuar apo të vetë propozuar.

Kryesia pasi shqyrtoi kandidaturat, mori vendim që kandidatët e mëposhtëm kanë marrë miratimin e kryesisë dhe do të garojnë për primare.

EMRAT: 

“Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacione Elektorale do të vazhdojë të jetë i mbledhur edhe në ditët në vijim për të përfunduar dokumentacionin që ka ardhur dhe kandidaturave e propozuara apo vetëpropozuara edhe në degët që mbeten”, deklaroi Albana Vokshi për mediat.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: