Një tjetër dëshmi e egërsisë së luftimeve në lindje të Ukrainës.

Më shumë se 150 fëmijë janë vrarë në rajonin e Donetskut që kur Rusia nisi pushtimin e saj, thotë prokurori i përgjithshëm ukrainas.

Shifra është dukshëm më e madhe se në çdo rajon tjetër të vendit. Shifra mbarëkombëtare është të paktën 240.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb