Krijuesit e revistës franceze Charlie Hebdo kanë hapur debat sërish me vizatimet kontroverse të mbytjes së vogëlushit sirian Aylan Kurti. Një javë pas 1-­vjetorit të sulmit mbi redaksinë e revistës, revista në vizatimin provokues ngre pyetjen se çfarë do të ishte bërë i vogli nëse nuk do të mbytej.

Përgjigja e kësaj pyetje lidhet me skandalin e fundit në Këln të Gjermanisë dhe Chalie Hebdo e paraqet në vizitim Aylan­in si “përdhunues i ardhshëm”. Çfarë do të ishte bërë kur të rritej Aylan? Një ngacmues seksual! /Panorama/

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: