Mbyllet procesi i numërimit edhe në Peqin, ku PS ka fituar me mbi 57% të votave.

Sipas rezultateve paraprake nga KQZ, kandidati i PS Bukurosh Maçi ka marrë 6400 vota.

Ndërkohë kandidati i Bashkë Fitojmë, Mustafa Pashja ka marrë 4677 vota.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: