Shtetet e Bashkuara të Amerikës, anë prekur nga stuhia e quajtur “Elsa”.

Qyteti më i prekur, sipas mediave, është Nju Jorku. Atje, janë përmbytur disa rrugë si pasojë e reshjeve të vazhdueshme, si dhe disa metro, kanë dalë jashtë funksionit nga prania e madhe e ujit.

BBC, sjell pamje të stuhisë së fuqishme, të filmuar nga vetë qytetarët.

“Në orët e ardhshme pritet përkeqësim i situatës, raportoi “New York Times”, duke iu referuar një burimi nga autoritetet.

Situata shihet problematike dhe në disa zona të tjera, si Big Apple, Nju Xhersi dhe Konektikat.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb