Recete nga znj Eneida
Përbërësit

Për qoftet:
500 gr mish të grirë
1 vezë
1 qepë të grirë në rende
2 feta bukë të qullura në qumësht
1 boçe hudhrash të pjekur
1 patate të grirë në rende
Kripë
Nenexhik
Piper të kuq
Piper të zi
Vaj ulliri/vaj luledielli për skuqje

Për lëngun:
2-3 lugë miell
Ujë për lëngun
Djathë kaçkavall të grirë
Një lugë gjalpë

Për qoftet:
500 gr mish të grirë
1 vezë
1 qepë të grirë në rende
2 feta bukë të qullura në qumësht
1 boçe hudhrash të pjekur
1 patate të grirë në rende
Kripë
Nenexhik
Piper të kuq
Piper të zi
Vaj ulliri/vaj luledielli për skuqje

Për lëngun:
2-3 lugë miell
Ujë për lëngun
Djathë kaçkavall të grirë
Një lugë gjalpë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: