Recete nga znj Eneida
Përbërësit

200 gr kos
150 gr miell
1 lugë pluhur pjekës
100 gr gjalpë
200 gr djathë
2 vezë
2 lugë vaj ulliri
150 gr djathë i bardhë
100 gr djathë kaçkavall

Përbërësit

Në një tas trazojmë kosin me miellin, pluhurin pjekës, gjalpin e shkrirë, vajin e ulliri dhe shtojmë vezët një e nga një. Shtojmë 2 llojet e djathërave dhe më pas masën e kalojmë në një tavë të lyer me gjalpë. Shtojmë fara susami dhe e pjekim me 190 gradë për 40-45 minuta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb