Racing Club është kampioni i ri në Argjentinë. Skuadra nga Avellaneda triumfoi pas pesë viteve që ishin dominuar nga gjigandët e futbollit argjentinas si Boca Juniors. Racing mbylli matematikisht garën me barazimin 1-1 në sfidën e fundit kundër Tigre.

Merita për këtë sukses të rëndësishëm shkon te eksperienca e madhe që ka në dispozicion trajneri Coudet. Mjafton të përmendësh faktin se shënuesi më I mirë në këtë sezon është Lisandro Lopez. Ish-sulmuesi i Portos edhe pesë në moshën 36 vjeçare udhëhoqi skuadrën e tij drejt triumfit në kampionatin argjentinas.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb