Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto të dy ish-presidentëve të Kosovës Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi.

Fotos, i pari i Qeverisë së Shqipërisë i ka vendosur hashtagun: “Liria ka emër! Shqipëri-Kosovë”, shkruan Rama.

Kampanja “Liria ka emër”, ka filluar pas ngritjes së aktakuzave nga Gjykata Speciale ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së, Jakup Krasniqit, Rexhep Selimit, Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit.

Kësaj kampanje i janë bashkuar edhe liderë tjerë politikë nga gjithë trojet shqiptare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: