GJERMANI

Një ekip i ri ka dalë në sipërfaqen e merkatos për Milot Rashicën. Borussia Dortmund është e interesuar për 24- vjeçarin nga Kosova të Werder Bremen dhe e sheh si sulmuesin ideal për të zëvendësuar Jadon Sancho.

Për këtë të fundit ofertat tunduese nga Manchester United deri në 90 milionë paund duke se janë çështje kohe derisa anglezi të rikthehet në ishull për t’u bërë ylli i radhës në Premier League. Por nga kjo mund të përfitojë Rashica dhe të jetë pjesë e një klubi elitar gjerman si BVB.

Rashica këtë sezon ka bërë një paraqitje të jashtëzakonshme teksa edhe Leipzig me parapëlqimin e Ragnick e duan lojtarin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb