Një numër i lartë viktimash është regjistruar në Itali. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orë kanë humbur jetën 434 qytetarë.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 141, 852 vdekje.

Ndërkohë në Itali numri i rasteve pozitivë ka arritur në 2, 562, 156 persona.

Sakaq nga 1, 481, 349 teste të kryera janë identifikuar 228, 179 të infektuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: