Ministria e mbrojtjes pas Elbasanit mban në Korcë panairin informues për rekrutimin e të rinjve për tu bërë pjesë e forcave të armatosura.

Ky panair është realizuar mbrëmjen e së enjtes në pedonalen e qytetit të Korçës ku të rinjtë kanë pasur mundësinë të njihen nga afër me mundësitë që ju ofrohen.

Prezent ka qenë edhe Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, i cili iu ka bërë thirrje të rinjve t’i bashkohen Forcave të Armatosura.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb