ITALI

Italia ka pësuar një rënie të lehtë sa i përket numrit të viktimave pasi në 24 orët e fundit janë shënuar 570. Ndërkohë u regjistruan mbi 1 mijë e 900 raste të reja duke e çuar numrin total të të infektuarve në 147 mijë e 577 kurse viktimat shkuan në 18 mijë e 849.

Ajo çfarë bie në sy është se mosha mesatare e viktimave është shumë e lartë, 80 vjeç teksa shumica e tyre janë meshkuj me patologjira të tjera shoqëruese.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb