Agjencia e lajmeve Interfax në Ukrainë, ka njoftuar se specialistët ukrainas kanë riparuar një nga linjat e dëmtuara të energjisë në centralin bërthamor më Zaporizhzhia.

Centrali bërthamor, më i madh në Europë u kap nga forcat ruse dy jave më parë, pas një sulmi të rëndë ajror.

Tre nga pesë linjat e energjisë elektrike të termocentralit , u raportua se mbetën të dëmtuara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb