Futbollisti i Flamurtarit, Andi Ribaj, foli për “Supersport” pas ndeshjes, ku tregoi momentin e sherrit me tifozët e Partizanit, dhe u shpreh se vëtëm i tregoi se mund të festonin edhe ata në Vlorë, dhe nuk kishin pse të silleshin kështu.

Momenti kryesor, ai i sherrit. Çfarë komunikuat me tifozin dhe gjyqtarin?

Ishte momenti kur po festonim golin. Tifozët nuk pranonin që të festonim në atë kënd. U kapën me fotografin. Solla doktorat pasi pata një problem me brinjët, dhe pashë që u futën në fushë të godisnin fotografin. I thashë që edhe ju vini festoni në Vlorë. Vetëm Kaq. Gjyqtari nuk po më shpjegonte asgjë. Do ta shpjegoj më vonë në dhomat e zhveshjeve. Më thanë që ke bërë gabim. Kur u ktheva nga dhomat e zhveshjeve, mendova se do futesha përsëri, pasi nuk është se i kam sharë tifozët e Partizanit. Që i vogël tek grupmoshat, nuk kam marrë ndonjëherë në të kuqe. U ndjeva i fyer për këtë rast. Jam i habitur për gjithçka.

Situata e Ribajt…

Me largimet më është dhënë mundësia. E kam shfrytëzuar këtë mundësi dhe kam shënuar. Shpresoj që të shënoj sa më shumë.

Kush të tha që po kemi gabuar me ty?

Me tha delegati dhe vëzhguesi. Asnjë nga 3 arbitrat që gjenden në fushë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: