Me një pasuri prej 600 milion dollar, Rihanna është artistja femër më e pasur në botë. Si të mos mjaftonte kjo Rihanna, e cila së fundmi është transferuar në Londër, është muzikantja e tretë më e pasur në Mbretërinë e Bashkuar.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Përpara saj janë Andrew Lloyd Webber dhe Paul McCartney.Përvec albumeve një pjesë të madhe e të ardhurave artistes i ka ardhur edhe nga firma e saj Fenty Beauty, e hapur në 2017, që vlen 3 miliard dollarë, ndërsa Savage x Fenty, që ka linjën e saj të të brendshmeve, ka bërë që ajo vetëm në një vit të fitojë 150 milion dollar.

Koleksionet e të brendshmeve të Rihannës, janë për të gjitha femrat e çdo mase, forme dhe ngjyrë. Brandi u hap në 2018 dhe marka pati shumë sukses dhe Riri për të festuar dy vjetorin e saj zhvishet me të brendshme.
Nga karantina e vilës së saj luksoze, ylli i muzikës është shfaqur seksi dhe provokuese.
‘Ne u bëmë 2 vjeç dhe ju keni qenë mbështetës të jashtëzakonshëm, besuat në markën tonë, e vlerësuat, dhe sigurisht keni blerë @savagexfenty!’, ka shkuar Riri sipër postimit.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb