Pas aktivizimit të zjarrit në Krastë të Krujës, është kërkuar ndërhyrja nga ajri.

Burime konfidenciale bënë me dije për News24 dhe BalkanWeb se është kërkuar ndërhyrje nga ajri për shuarjen e zjarrit, por përgjigja e ministrisë së Mbrojtjes ka qenë se helikopterët janë në remont.

Dhe pse zjarri u shua në orët e para të mëngjesit të sotëm ai është riaktivizuar serish në mesditën e sotme nga persona të pa identifikuar, të cilët i kanë vënë flakën në disa vatra, duke rrezikuar edhe jetën e zjarrfikësve të cilët po përpiqeshin të shuanin zjarrin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: