INDONEZI

Sikur mos mjaftonte tragjedia, autoritetet në Indonezi po përballen me probleme të brendshme sa i përket kërkimeve për kutitë e zeza të aeroplanit Sriwijaya Air’s flight SJ182 disa ditë më parë.

Njoftohet se është dëmtuar pajisja që kërkon kutitë e zeza dhe tashmë vonesa të tjera pritet të ndodhin në zbardhjen e së vërtetës.

Nga ana tjetër menjëherë është porositur një pajisje e re nga Singapori.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb