Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka reaguar sërish për rritjen e borxhit publik.

Në një statusi në ‘Facebook’ ai shkruan se rritja e borxhit nuk është efektive.

‘Rritja e borxhit publik nuk është produktive! Zgjerimi i Prodhimit të Brendshëm Bruto ka rënë gati 2 herë, krahasuar me 21 vite më parë!’, shprehet Meta.

272804080 481093993385841 2439244020775263944 N

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb