Për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus , shumë Kisha në SHBA kanë vendosur të anulojnë meshën e Krishtlindjeve.

Mesa Kishave që kanë vendosur të anulojnë kremtimet janë Katedralja Kombëtare e Uashingtonit, Shën Gjon Hyjnor si edhe Kisha historike e Vjetër Jugore në Boston.

Ndërsa Kisha të tjera po planifikojnë që të organizojnë kremtime në natyrë, duke vendosur disa kufizime për të pranishmit si dëshmia e vaksinimit , përdorimi i maskave dhe ruajtja e distancës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: