Carrie Bradshaw, personazhi që mësoi shumë breza se është e mundur të vishni sugjerimet më të guximshme nga pasarelat, vazhdon të frymëzojë stilistikisht. Xhirimet për sezonin e dytë të “And Just Like That” (produksioni i HBO Max që do të transmetohet së shpejti) vazhdon të japë sugjerime për atë që do të vijë.

Trotuaret e Nju Jorkut janë sërish skena e një trillimi në të cilin moda luan një rol kryesor, veçanërisht në skenat që përfshijnë protagonisten, aktoren Sarah Jessica Parker. Nëse vetëm një javë më parë zbuluam se Carrie Bradshaw do të riciklonte fustanin e nusërisë të dizajnuar nga Vivienne Westwood, që nuk u martua me Mr Big në filmin e parë, tani e kemi zbuluar në një pamje më të fuqishme, nëse është e mundur.

Stili i ideuar nga dizajnerët e kostumeve Molly Rogers dhe Danny Santiago (duke zëvendësuar stilisten Patricia Field, krijuese e garderobës origjinale të personazhit) bazohet në tendencën e shtresimit, një tendencë që lejon njeriun të përshtatet me ndryshimet e temperaturës dhe, rastësisht, të kombinojë të elementet e ndryshme në një vështrim.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Më konkretisht, Carrie Bradshaw ka veshur një pallto që edhe pse ka mëngë, është tip pelerine me një model me kuadrate në sfond gri. Në të njëjtën ngjyrë, është dhe trikoja e trashë e thurur që ka veshur, me gjysmë kopsash poshtë. Ajo gjithashtu ka veshur një fustan rozë të nxehtë nga i cili mund të marrim me mend vetëm palat e fundit të gjatë dhe një qëndisje apo model zviceran pak poshtë ijeve.

Për sa i përket aksesorëve, Sarah Jessica Parker mban nën krah një çantë të zezë me qese të përfunduar me stoli ari dhe një xhufkë dhe në duar dy çanta të mëdha. Sigurisht, detaji më i veçantë i stilit të përmendur janë këpucët e saj, dhe jo vetëm sepse janë të sheshta, një stil që karakteri i saj e urren vërtet, por për shkak të stilit të veçantë. Këto janë një palë këpucë për meshkuj të njohura si Oxford Brogue në ngjyrë të bardhë dhe të zezë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb