Dhimbjet e gjymtyrëve, nyjeve, muskujve etj, pothuajse gjithmonë është e lidhur me përparimin e moshës. Megjithatë, edhe personat më të shëndetshëm kur merren me disa sporte të ndryshme fillojnë të kenë dhimbje të shtuar në aparatin lokomotor.

Çfarë ne kemi në dorë gjatë këtij procesi është mirëmbajtja dhe kujdesi që tregojmë për shëndetin tonë.

E ftuar në Medicus nga Daljana Sejdia në News24, ishte e ftuar dr.Albana Fishta, reumatologe, për të folur mbi injeksionet e PRP(plazma e gjakut) në reumatologji. Si një zgjidhje që i shtohet terapisë tuaj, për përmirësimin më e dhimbjeve dhe rikuperimin e shpejtë, plazma ka filluar të përdoret gjerësisht nga pacientët që kanë shqetësime nga sëmundjet reumatizmale.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb