KOSOVA

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nuk do të bëjë më aleancë me LDK-në dhe Isa Mustafën por shpreson të shkojë në zgjedhje ku do të tentojë të marrë 50% të vendeve në parlament.

Kurti thotë se nuk kishte vijë të kuqe për LDK-në po ata kaluan në anën tjetër.

“Ne nuk iu kemi vënë vijë të kuqe LDK-së, por lidershipi i kësaj partie kaloi këtë vijë të kuqe dhe kaloi në anën tjetër”, ka thënë Kurti.

Por edhe LDK nga ana tjetër duke se nuk ka ndërmend më një koalicion me LVV pasi ka nënshkruar marrëveshjen e koalicionit me AAk dhe Nismën Socialdemokrate.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb