Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e tyre të NATO-s janë duke zhvilluar një stërvitje të madhe, që përfshinë më shumë se 20 kombe.

Në kuadër të kësaj stërvitje, ata kanë kryer një sërë stimulimesh operacionesh e raste rreziku, duke e shtrirë stërvitjen me forca tokësore, detare e ajrore.

Avionët ushtarakë amerikanë, por edhe ato të vendeve anëtare të NATO-s, kanë fluturuar këto ditë mbi qiejt e vendeve të tyre.

CNN sjell pamje nga stërvitja në fjalë, e shton, se ajo është hartuar pjesërisht për t’i dërguar një mesazh Presidentit rus Vladimir Putin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: