Autoritetet britanike kanë shkatërruar një bandë kriminale e trafikut të drogës me katër anëtarë shqiptarë dhe disa shtetas të huaj.

Bëhet fjalë për 54-vjeçarin Kole Leshi, 23-vjeçarin Kladji Leshi, 53-vjeçari Dritan Lleshi dhe kreu i bandës 38-vjeçarin Ermal Biba.

Mediat britanike shkruajnë shqiptarët bashkë me disa shtetas të huaj kanë dalë para drejtësisë britanike ditën e hënë. Mësohet se gjyqi është mbajtur për tre ditë dhe është se të arrestuarit janë kapur në flagrancë duke transportuar kanabis dhe kokainë nga Londra drejt zonës Harrogate.

Ditën e parë të seancës gjyqësore, të pandehurit mohuan akuzat, mirëpo ditën e dytë, Lleshi, Biba dhe një shtetas i huaj pranuan përfshirjen e tyre në bandën e trafikut të drogës.

Biba, si kreu i bandës, dyshohet se ka rekrutuar Kole dhe Kladji Leshi. Autoritete britanike kanë sekuestruar dogë e cika vlerësohet deri në 25,000 paund.

Së shpejti pritet marrja e vendimit për të arrestuarit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb