TIRANË

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka folur sot për vendimin për mbylljen e shkollave për tre ditë me arsyetimin e uljes së temperaturave në vend. Kushi ka mohuar se ka problem me ngrohjen nëpër shkolla. Ajo deklaroi se mbyllja ka ardhur për shkak të ngrirjes së depozitave të ujit si dhe rrugës që duhet të përshkojnë fëmijët.

“Shkollat i mbyllem se ngrinë depozitat dhe ishte problem rruga e fëmijëve për në shkollë. Pak shkolla kanë problem ngrohjen nëvend”, ka thënë Kushi.

Sa i përket infektimeve nga COVID-19 në arsim, ajo tha se janë 1100 mësues dhe 1600 nxënës me Covid-19.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb