LEZHE- Një banesë në Ishull Lezhë është shkrumbuar nga zjarri mesditën e sotme. Ngjarja në fjalë ndodhi rreth orës 14:15 në zonën e ‘Hotelit të gjuetisë’.

Korrespondenti i ‘News24’ dhe ‘BalkanWeb’ Pjetër Gjini bën me dije se banesa është në pronësi të shtetasit A.Cukaj.

Autoambulanca nuk ka arritur të mbërrijë pranë banesës, për shkak të hapjes së një kanali në rrugë, ndërsa pas disa minutave më vonë ai u mbyll. Deri më tani dyshohet per nje rrjedhje gazi, ndërsa vijon hetimet.

NJOFTIMI I POLICISE
Informacion paraprak
Sot rreth orës 10:45 është marrë njoftim se në një banesë ka rënë zjarr. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore që kanë konstatuar se në Ishull Lezhë, në një dhomë të baneses së shtetasit Gj.Ç., ka rënë zjarr. Nuk ka persona të lënduar, vetem dëme materiale. Zjarrfiksja ndodhet në vendngjarje dhe ka bërë të mundur fikjen e flakëve.

Shkak për rënjen e zjarrit në banes sipas eksperit piroteknik dyshohet të jetë rrjedhja e një bombule gazi.
Lezhe-digjet-banesa-ig

lezhe-digjet-banesa-1

Rruga ku me pare ishte kanali i hapur
Rruga ku me pare ishte kanali i hapur

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb