Një 35-vjeçar gjerman, i quajtur Marco Santo Sila, është martuar ligjërisht me Daniela Silvan në 2012 dhe ato kanë pranuar të kenë një martesë të hapur.

Tashmë, Marco po mendon të martohet me dy të dashurat e tij, në një ceremoni simbolike, e për këtë ka marrë bekimin e gruas.

Marco u takua me nëpunësen e zyrës Jessica dhe ndihmësen e shitjes me pakicë Kamila, të dy 35 vjeç, në një festë në vitin 2019.

Tani ata shpresojnë të transferohen së bashku, me Marco të ndarë kohën e tij midis shtëpisë së tyre dhe shtëpisë së familjes, ku jetojnë edhe dy fëmijët e tij.

Ata janë gjithashtu të hapur për të rritur më shumë fëmijë së bashku, megjithëse shqetësohen nëse do të ngacmohen.

“Unë kam jetuar në një martesë të hapur me gruan time Daniela që nga viti 2012 dhe kemi dy vajza që janë 4 dhe 7 vjeç. Unë u takova me Jessica dhe Kamila në festa të ndryshme në vitin 2019 dhe pastaj i prezantova me njëri-tjetrin menjëherë pas.

Ne u harmonizuam menjëherë dhe e dinim që kishim një lidhje të veçantë. Që nga ajo kohë, ne kemi qenë në një marrëdhënie prej tre personash. Unë kam një lidhje dashurie me Kami dhe një lidhje dashurie me Jessi, dhe Kami dhe Jessi nuk janë lesbike por shoqe,” u shpreh Silva.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb