Tirana shokohet vetëm pak minuta nga nisja e ndeshjes kundër Laçit për javën e 16-të të Superligës. Nevil Dede largohet nga pankina e skuadrës bardheblu, pas mosmarrëveshjeve me presidentin e klubit Refik Halili.

5. Halili Nuk Dorezohet Presidenti I Tiranes Flet Pas Derbit, Titulli Objektiv I Vetem
5. Halili Nuk Dorezohet Presidenti I Tiranes Flet Pas Derbit, Titulli Objektiv I Vetem

Dëshmitarë të pranishëm, bëjnë të ditur se shkak I debatit mes tyre janë bërë zgjedhjet e teknikut për formacionin. Dede është larguar në mënyrë demonstrative nga stadiumi vetëm pak munuta nga nisja e ndeshjes kundër Laçit. Në pankinë, skuadra bardheblu është udhëzuar nga drejtori sportiv Tefik Osmani.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: