NJë shpërthim i fuqishëm ka shkaktuar shembjen e ndërtësës në  Ravanusa (Agrigento), ku 12 persona rezultojnë të zhdukur, duke përfshirë tre fëmijë dhe një çift të ri, gruaja shtatzënë. Zjarri i nisur pas shpërthimit të fuqishëm (dyshohet bombul gazi) ende nuk është shuar.

Zjarrfikësit dhe karabinierët ndodhen në vendgjarje dhe ekipet e kërkim shpëtimit po kërkojnë nën rrënoja për të mbijetuar.

Siapas dëshmitarëve në vendgjarje shpërthimi ka qenë shumë i fuqishëm, duke shembur një ndërtesë të vogël dhe ka shkaktuar dëme edhe në ndertesat pranë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb