Shpëtim Nazarko i cilëson tipike gjestet e kryeministrit Edi Rama gjatë takimit të sotëm me ministrin e Jashtëm grek, ku pati një marrëveshje për të çuar në Hagë çështjen e detit.

Nazarko tha në “Real Story” në News24 se Rama realizoi dy gjëra sot, njëra deklarata e ministrit grek se do ta heqin ligjin e luftës dhe marrëveshja me një arbitër ndërkombëtar por shtoi se Haga mund të çojë në histori të tjera.

“Ato gjeste të Ramës janë tipike. Është sjellja e tij nuk e korrigjojmë dot. Për mendimin tim Rama gjithsesi është krenar për ditën e sotme pasi realizoi dy gjëra të tipit themelor. Doli nga goja e ministrit grek që ne do ta heqim ligjin e luftës dhe së dyti marrëveshja e detit, shuhen…por jam kurioz në këtë pikë, kjo marrëveshja e çuar në Hagë na çon para historive të tjera.
Jarebi largqoftë mund të nxjerrë ndonjë për mbi Kushtetuesen, ne do shohim vetëm estradën.
Pavarësisht suksesit, këtu duhet të bëjmë një kritikë të llahtarshme për shtetin në përgjithësi që ngatërron shtetin me pushtetin. Ne duhet të kishim Institut të Studimeve Strategjike”, deklaroi Nazarko.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb