Koronavirusi i ka marrë jetën legjendës së muzikës ‘Jazz’, Ellis Marsalis Jr. Mediet e huaja raportojnë se vdekja e tij ka ardhur nga komplikacionet e krijuara nga COVID-19.

“Legjanda e New Orleans vdiq në moshën 85 vjeçare”, ka pohuar djali i tij për New York Times.

“Ellis Marsalis ishe një legjendë. Ai ishte një mësues, një baba dhe një ikonë. Fjalët janë të pamjaftueshme për të përshkurar artin, gëzimin dhe bukurinë që ai ka shfaqur për botën”- tha në një deklaratë kryetari i bashkisë së New Orleans të mërkurën në darkë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb