Ashtu si Shqipëria edhe Kosova vazhdon të jetë nën ndikimin e masave të nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore.

Pluhuri saharian mbetet prezent në ajër, që herë-herë do të jetë në përqendrime më të rritura, e që mund të shtyjë indeksinë të kaloj në vlera mesatare.

Si rezultat i kësaj, pluhuri saharian sot ka mbuluar një pjesë në afërsi të liqenit të Badovcit. Pamjet janë publikuar në rrjetet sociale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb