Kur rriten domatet? Apo, si të kujdeseni për kopshtin tuaj edhe në dimër?

Këto janë temat e diskutuara të shumë personave të cilët i shijojnë pamjet e fshatit falë medieve sociale, kryesisht Istagramit, shkruhet në faqen vanityfair.it.

Falë lockdown dhe hapësirës së vogël të gjelbër që kemi në qytetet e mëdha, dëshira në rritje për të jetuar në kontakt me natyrën është kthyer të ndihet.

Shumë janë bërë fermerë të vegjël me kopshtin e tyre urban, të tjerët janë përpjekur të shijojnë ballkonin sa më shumë që të jetë e mundur.

Ekziston një kërkesë në rritje për kopshte, larg qyteteve, me mundësinë e të qenit në gjendje të punohet më cilësisht në rast të një mbylljeje tjetër .

Në këtë periudhë, fermerët gjithashtu iu drejtuan rrjeteve sociale, para së gjithash Instagramit, me imazhet e tij që ju bëjnë të ëndërroni gjithnjë e më shumë për jetesën në fshat.

Dhe pikërisht këtu në fakt, shumë fermerë dhe fshatarë kanë filluar të japin këshilla për t’iu afruar një jete rurale apo edhe thjesht se si të kujdesen për bimët dhe lulet e tyre në qytet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: