Me dopietën e tij, Antuan Grizman ishte padyshim protagonisti i finales së fituar nga Atletiko me Marsejën. Menjëherë pas ndeshjes, ai flet për mikrofonët e Bein Sport, për këtë arritje të madhe në karrierën e tij.


“Jam larguar nga shtëpia kur isha 14 vjeç sepse doja një vend ku të fitoja më shumë trofe. Kjo është kupa e dytë dhe me Atletikon dhe shpresoj të vijnë akoma më shumë. Marseja ishte një ekip shumë ofensiv, por ne bëmë detyrën tonë dhe u mbrojtëm mirë. Ne shfrytëzuam më së miri gabimet e tyre. Këtë paraqitje në fushë e kam arritur vetëm me besim, dhe me gjakftohtësi” – shprehet Grizman.

http://www.panorama.com.al/sport/dopiete-ne-finale-grizman-tregon-sekretet-ja-si-kam-arritur-kete-forme-fantastike/