TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëroi pak ditë më parë shkarkimin e Saimir Tahirit nga posti i ministrit të Brendshëm.

Me anë të një statusi në rrjetin social ‘Facebook’ më 3 mars, Berisha pohoi se Rama do të zëvendësonte Tahirin me zv/kryeministrin Niko Peleshi, ndërsa nuk dihet nëse ky i fundit do të jetë pasues në Ministrinë e Brendshme. Nëse rezulton kështu, i bie që ‘profecia’ e Berishës do të jetë e vertëtë.
Berisha status
MESAZHI I BERISHËS PAK DITË MË PARË
Ediskobari var:
– Melçite e qingjit ne qafen e ujkut dhe
– per tualet, dhe me nderhyrje te forte te huaj, zevendeson Saje qorrin me Niko Peleshin per mbjelljet e reja te droges, kurse

– Peleshi vet dhe me sojin e tij, pronar plantacionesh ne Korçe, Kolonje dhe Puke! Saje qorri ka bere gati per gazetaret videot e arave te kanabisit te Peleshit por edhe per afera te tjera, Ediskobari ne takim me baronet lokal te droges caktoi zonat e mbjelljes se kanabisit per secilin prej tyre!
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb