Dashi
Parashikohen ndryshime. Për momentin, mos merrni vendime të prera, që mund të mos jenë më pas të duhurat. Prisni sa të qartësohen gjërat. Mos bini pre e tundimit për të reaguar menjëherë, sidomos në punë. Rrezikoheni nga shpërqendrimet.


Demi
Të besoni më shumë te vetja do t’ju ndihmojë të arrini rezultate edhe më domethënëse, qoftë në lidhje me punët e juaja, qoftë në lidhje me njerëzit. E dini mirë se njerëzit nuk gjykohen nga paraqitja, por me një prezantim të mirë do të jeni vërtet në formën tuaj më të mirë!

Binjakët
Muaji ka nisur mirë dhe planetët do t’ju mbështesin që gjërat të shkojnë mirë. Me forcën tuaj të vullnetit do të arrini objektivat që i keni vënë vetes. Sharmi i juaj do t’ju ndihmojë të keni sukses edhe në shoqëri, ku prania juaj është shumë e kërkuar!

Gaforrja
Mundësi për zhvendosje edhe të shkurtra nuk do t’ju vënë përpara vështirësive, por do t’u japin ngjyra aventurash të reja gjithçkaje që do të realizoni. Ju nuk duhet të bëni gjë tjetër veçse të ndiqni rrymën, duke mos u kthyer mbrapsht për asnjë arsye në botë.

Luani
Një mik i çmuar do t’ju lëshojë një kritikë. Do t’jua bëjë atë me mirëbesim dhe me shumë politesë, por gjithsesi do t’ju hidhërojë së tepërmi! Tregohuni të arsyeshëm… Lëreni pas të shkuarën, dhe jetoni përvoja të reja me entuziazëm të plotë.

Virgjëresha
Në dashuri, falë Venusit ogurmirë, parapëlqeni qëndrueshmërinë sesa një aventurë të çastit, që do t’ju çonte ndoshta larg qetësisë. Do të keni një rizgjim të ndjenjave dhe pasioneve, që deri më tani i keni mbajtur të fshehta. E keni rrugën e lirë!

Peshorja
Mos i dëgjoni mendimet e trishta që ndonjëherë ju vijnë në kokë. Mos i mendoni. Heshtja do t’ju ndihmë me siguri të rivendosni ekuilibrin e brendshëm. Hëna ju do më pak të shëndoshë, kështu që shmangni ushqimet e yndyrshme.

Akrepi
Mirëpriteni krahëhapur forcën pozitive të Jupiterit, që ju ndihmon të rinoheni dhe ta bëni jetën tuaj gjithmonë e më interesante dhe me më shumë avantazhe. Me Saturnin kundra, do të jetë mirë të kufizoni lëvizjet dhe të gjeni zgjidhje efikase për t’u qetësuar.

Shigjetari
Do të menaxhoni çdo detyrë, duke zgjidhur edhe çështjet më të mërzitshme. Gjallëria juaj do t’ju ndihmojë të nisni një plan ekonomik shumë fitimprurës. Mos e kërkoni në vend tjetër atë që mund të jetoni ende me partnerin: angazhohuni për një bashkëbisedim të hollësishëm.

Bricjapi
Nuk mund të mohoni më faktet. Duke parë që një ngjarje e vjetër shfaqet vazhdimisht, më mirë të përballeni, njëherë e për gjithmonë, për ta lënë pas. Do të jeni të gatshëm dhe me humor të mirë. Do të shijoni anën e këndshme të dashurisë.

Ujori
Qëndroni afër një bashkëpunëtori që ka zakon të flasë pak si shumë. Ka rrezik që të përhapë fjalë jo shumë të mira për ju. Mund t’i kërkoni këshillë kujt të doni, pos mos lejoni të ndikoheni për zgjedhje që kanë të bëjnë më fushën e dashurisë.

Peshqit
Dëshira për të përfituar nga mundësitë e mira të dhuruara nga Urani dhe Mërkuri, që bashkëveprojnë me Hënën do të shpërblehet. Jepini punës. Sot do të jeni në humor të mirë, do të keni dëshirë të qëndroni afër dhe të ndihmoni njerëzit.