TIRANE– Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, i është drejtuar selisë blu paraditen e sotme për të zhvilluar një takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Takimi i zhvilluar në selinë e Partisë Demokratike nisi në orën 11:00 dhe zgjati 12:20 minuta.

Ky takim vjen në një moment kur Partia Socialiste ka akuzuar Partinë Demokratike për lobim me para të pista dhe bashkëpunim me disa kompani ruse.

(BalkanWeb)