TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar në linjën e kryeministrit Edi Rama, me gjuhë akuzash. Sapo Rama la foltoren, vendin e tij e zuri Basha, ndërsa ky i fundit pyeti deputetëve socialistë se pse qeshin, duke u kujtuar atentatin me dy të vrarë dhe 2 të plagosur në Lushnjë, apo plagosjen e 8-vjeçarit në Vlorë.

“Le të çohemi këtu dhe të marrin kohën e parlamentit për të dërdëllitur këtu për një përpjeke të mjerë per të fshehur lepurin e bardhë që po rritet në bark. Deputetët e tij qeshin nga zori, për ça qeshni ju? Për ata që u vranë në Lushnjë, apo atë plakun që u vra nga plumbash? Apo për atë 8-vjecarin që u vra në Vlorë me tritol o kukulla pa integritet?!. Keni njollosur për një jetë të tërë dhe disa kanë punuar, por si lë ky”, tha Basha.
(ed.me/BalkanWeb)

Etiketa: