Botërori i Rusisë është fare pranë dhe sot është hedhur një nga themelet e ngjarjes më të madhe futbollistike të verës së ardhshme. Në Moskë, ekzaktësisht në Kremlin, është mbajtur shorti për fazën e grupeve ku 32 skuadrat pjesëmarrëse, me Rusinë organizatore, do të mësojnë kundërshtarët.

 

SHORTI

 

fifa

 

Grupi A

A1 – Rusia

A2 – Arabia Saudie

A3 – Egjipti

A4 – Uruguai

 

Grupi B

B1 – Portugalia

B2 – Spanja

B3 – Maroku

B4 – Irani

 

Grupi C

C1 – Franca

C2 – Australi

C3 – Peru

C4 – Danimarka

 

Grupi D

D1 – Argjentina

D2 – Islanda

D3 – Kroacia

D4 – Nigeria

 

Grupi E

E1 – Brazili

E2 – Zvicra

E3 – Kosta Rika

E4 – Serbi

 

Grupi F

F1 – Gjermania

F2 – Meksikë

F3 – Suedia

F4 – Korea e Jugut

 

Grupi G

G1 – Belgjika

G2 – Panama

G3 – Tunizia

G4 – Angli

 

Grupi H

H1 – Polonia

H2 – Senegali

H3 – Kolumbia

H4 – Japonia

 

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: