Atletiko e Madridit u shpall fituese e Europa League, dhe njeriu i ndeshjes ishte padyshim Antuan Grizman. Francezi që shënoi dy golat e parë të sfidës, vlerësohet me notën 9.1 nga “whoscored.com”, ndërsa notë të lartë merr edhe kapiteni, gjithashtu që shënoi golin e fundit në finale.


Nga ana tjetër, më i dobëti tek ekipi i Marsejës, me notën 5.4, vlerësohet portieri i francezëve, Mandanda. Më poshtë, notat e plota të Marsejës dhe Atletikos.

Marseja

Capture

Atletiko Madrid

Capture1

http://www.panorama.com.al/sport/notat-vrastari-grizman-me-i-miri-i-ndeshjes-spanjollet-shkelqejne-ne-finale/